Kalendarz

IMPULS Stowarzyszenie Rozwoju
i Promocji Gminy Błażowa

 

Plac im. Ks. Adolfa Kowala 1
36-030 Błażowa

 

NIP: 8133651261

 

REGON: 18069036700000

 

KRS:   0000384281

 

Nr konta: 

Bank Spółdzielczy w Błażowej

34 9158 0001 2001 0008 6408 0001


 

WŁADZE STOWARZYSZENIA

 

Ryszard Pępek – Prezes Zarządu

 

Jan Kruczek – I Wiceprezes Zarządu

 

Jan Kocój – II Wiceprezes Zarządu

 

Krzysztof Wania – Skarbnik

 

Michał Pleśniak - Sekretarz 

 

Tadeusz Woźniak - Członek Zarządu

 

STATUT STOWARZYSZENIA


 

 

BROSZURA NORDIC WALKING


 

BROSZURA TRASY ROWEROWE


 

"Transfer praktyk szwajcarskich
na rzecz rozwoju turystyki
aktywnej w gminie Błażowa"
Informacje o projekcie


 

www.programszwajcarski.gov.pl

www.swiss-contribution.admin.ch/poland

www.alp-carp.com 

Rajd rowerowy, bieg oraz marsz nordic walking na zakończenie projektu „Rozwój turystyki rowerowej w gminie Błażowa”!

21 sierpnia br.w Błażowej odbędzie się impreza podsumowująca i promująca projekt „Rozwój turystyki rowerowej w gminie Błażowa”. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję wziąć udział w 3 różnych dyscyplinach sportowo-rekreacyjnych na terenie gminy:

1.       Rajd rowerowy.

2.       Bieg.

3.       Marsz nordic walking.

Na przystanku turystycznym przy trasie Błażowa - Dylągówka , który równocześnie będzie wspólną metą dla wszystkich zawodników, odbędzie się oficjalne zakończenie, wraz z poczęstunkiem i wręczeniem upominków, przygotowanych w ramach projektu. Przy wspólnym posiłku nastąpi podsumowanie realizowanego przedsięwzięcia

 

Bieg:

Start/meta biegu znajdować się będzie przy przystanku turystycznym, który zlokalizowany jest na trasie Błażowa-Dylągówka. Stamtąd uczestnicy biegu ruszą w stronę Dylągówki, aby przy leśniczówce zawrócić i biec z powrotem w stronę przystanku. Łączna długość trasy to 4 km. Zapraszamy osoby zainteresowane uczestnictwem w tej dyscyplinie na godzinę 16:00 aby się zapisać, zaś sam bieg rozpocznie się o godzinie 16:30.

Marsz Nordic Walking

O godzinie 13:00 spotykamy się na wcześniej wspomnianym przystanku turystycznym, z którego wyruszamy w około 8,5 kilometrową trasę o godzinie 13:30. Po wyjściu z przystanku, kierujemy się w stronę Dylągówki, po chwili skręcamy w prawo i udajemy się w stronę Piątkowej, gdzie wychodzimy do drogi głównej w okolicach sklepu. Skręcamy w lewo w kierunku Dynowa i po około kilometrze odbijamy lekko w lewo w kierunku przysiółka Potok. Wędrujemy boczną trasą, wzdłuż drogi głównej, wychodzimy na górze obok sklepu i udajemy się na wschód opuszczając drogę główną i kierujemy się pod górę droga asfaltową, która po jakimś czasie zmienia się w kamienistą. Następnie na skrzyżowaniu skręcamy w lewo i dochodzimy do lasu, przez który wiedzie droga do leśniczówki. Po dojściu do skrzyżowania skręcamy w lewo i kierujemy się w stronę przystanku turystycznego (kierunek- Błażowa). 


Rajd rowerowy: 

Rajd rowerowy rozpocznie się na parkingu przy Zajeździe Gaj (Błażowa, ul. Ks. Pilipca 1), gdzie spotykamy się o godzinie 12:00, aby o godzinie 12:30 wyruszyć w trasę.Wiedzie ona w górę ul. Ks. Pilipca, aż do trasy rowerowej Green Velo. Dalej kierujemy się  w stronę Lecki, aby zjechać osiedlem „Działki” w Błażowej na nowy most, wytworzony z materiałów kompozytowych. Na skrzyżowaniu Rzeszów-Dynów skręcamy w prawo, ponownie jedziemy ścieżką Green Velo, mijamy Piątkową-Łęg i skręcamy drogą na Futomę. Pod koniec miejscowości skręcamy w lewo w trasę Green Velo. Po przejechaniu ok. 2,8 km skręcamy w prawo, dojeżdżamy do drogi głównej w Piątkowej i naprzeciwko sklepu przejeżdżamy na drugą stronę. Kierujemy się w górę, dojeżdżając do drogi Błażowa-Dylągówka. Tutaj skręcamy w lewo i docieramy do mety, którą jest przystanek turystyczny. Cała trasa jest dość zróżnicowana pod względem nawierzchni. Część to drogi asfaltowe, część ścieżka Green Velo a więc drobniejszy kamień, część dróg polnych nieutwardzonych. Prosimy o przygotowanie sprzętu odpowiedniego na powyższe warunki. 

Na trasie zaplanowane są 2 postoje, na których będzie rozdawany lekki prowiant oraz woda.

Dla każdego przewidziane są upominki, jednakże, w przypadku gdy ilość uczestników przekroczy 100, spośród wszystkich zostaną rozlosowane pamiątkowe upominki, w ramach podziękowania za uczestnictwo w tym wyjątkowym wydarzeniu. Prosimy o zapisywanie się uczestników z tego względu, że planujemy dla każdego przygotować darmowy posiłek po zakończeniu wszystkich dyscyplin. Znając ilośc uczestników będzie nam łatwiej przygotować optymalną ilość poczęstunku dla każdego. 


Program imprezy:

RAJD ROWEROWY:

 12:00 - zbiórka uczestników rajdu rowerowego na parkingu przy zajeździe Gaj - Błażowa, ul. Ks. Pilipca 1(sporządzenie listy uczestników)

12:30 -wyjazd na trasę (29 km)


MARSZ NORDIC WALKING:

13:00 - zbiórka uczestników marszu na przystanku turystycznym przy trasie Błażowa- Dylągówka (sporządzenie listy uczestników)

 13:30 - wyjście na trasę  (8.5 km)


BIEG:

16:00 – zbiórka uczestników na przystanku turystycznym przy trasie Błażowa- Dylągówka (sporządzenie listy uczestników)

16:30 - start biegu (4 km)


17:00 - oficjalne zakończenie, rozdanie upominków, poczęstunek, podsumowanie projektu.

Wstęp wolny!


Pragniemy zaznaczyć, iż nie ma żadnych ograniczeń co do wieku, zdolności fizycznych czy jakichkolwiek innych warunków. Dyscypliny są na tyle zróżnicowane, że z pewnością każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. 

Wszelkie pytania bądź wątpliwości prosimy kierować pod powyższy adres mailowy, z przyjemnością odpowiemy na wasze pytania.


Po imprezie podsumowującej projekt, ruszy wypożyczalnia rowerów, w której do dyspozycji będą rowery męskie, damskie oraz dziecięce. O szczegółach poinformujemy niebawem.


21 sierpnia nie może Ciebie zabraknąć! Postaw na aktywną niedzielę w gminie Błażowa! Wrażenia gwarantowane!


 

Projekt „Rozwój turystyki rowerowej w gminie Błażowa”, jest współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.