Kalendarz

IMPULS Stowarzyszenie Rozwoju
i Promocji Gminy Błażowa

 

Plac im. Ks. Adolfa Kowala 1
36-030 Błażowa

 

NIP: 8133651261

 

REGON: 18069036700000

 

KRS:   0000384281

 

Nr konta: 

Bank Spółdzielczy w Błażowej

34 9158 0001 2001 0008 6408 0001


 

WŁADZE STOWARZYSZENIA

 

Ryszard Pępek – Prezes Zarządu

 

Jan Kruczek – I Wiceprezes Zarządu

 

Jan Kocój – II Wiceprezes Zarządu

 

Krzysztof Wania – Skarbnik

 

Michał Pleśniak - Sekretarz 

 

Tadeusz Woźniak - Członek Zarządu

 

STATUT STOWARZYSZENIA


 

 

BROSZURA NORDIC WALKING


 

BROSZURA TRASY ROWEROWE


 

"Transfer praktyk szwajcarskich
na rzecz rozwoju turystyki
aktywnej w gminie Błażowa"
Informacje o projekcie


 

www.programszwajcarski.gov.pl

www.swiss-contribution.admin.ch/poland

www.alp-carp.com 

Podsumowanie projektu "Rozwój turystyki rowerowej w gminie Błażowa"

Podsumowanie zakładało zorganizowanie 3 różnych grup, które wezmą udział w 3 dyscyplinach:

1.    Biegu,

2.    Marszu nordic walking,

3.    Rajdzie rowerowym.

 

Jako pierwsi obok Gaju w Błażowej stawili się rowerzyści, którzy po dokonaniu zgłoszenia i uzupełnieniu płynów przygotowywali się do startu. O godzinie 12:30 wyruszyliśmy na trasę ulicą Pilipca w stronę Wilczaka. Po około pół h dotarliśmy do pierwszego punktu postoju, gdzie została zamontowana tablica, wykonana w ramach projektu. W miejscu tym wybudowany zostanie przystanek turystyczny, jednakże na tą chwilę znajdują się tam ławeczki, na których odpoczywaliśmy. Uczestnicy rajdu korzystali z lekkiego, pożywnego posiłku w formie owoców oraz wody, niezbędnej przy wysiłku fizycznym przy wysokich temperaturach. Następnie ruszyliśmy w stronę Błażowej, malowniczym szczytem wzdłuż Lecki, Białki i Błażowej Górnej, gdzie wjechaliśmy na trasę Green Velo, którą jechaliśmy aż do Futomy. Po pokonaniu dość trudnego podjazdu, wjechaliśmy ponownie w trasę Green Velo, gdzie był zaplanowany drugi przystanek. Woda, owoce, coś na słodko i kolejne kilka kilometrów widokową drogą wzdłuż Futomy, tym razem odbijając w prawo, zjechaliśmy do Piątkowej, gdzie czekał nas ostatni ciężki podjazd. Po około 2 km, skręcamy w lewo i jesteśmy na mecie.

 

Około godziny 13:00, na przystanku turystycznym, gdzie znajdował się punkt wypadowy do marszu nordic walking zaczęli pojawiać się pierwsi spacerowicze. Po około pół h wyruszyli na dość trudną, ponad ośmiokilometrową trasę, w prażącym słońcu, ale z uśmiechem na twarzach. Na rozgrzewkę, 2 km w dół w stronę Piątkowej, później około 300 m po prostej i około 2,5 km cały czas pod górę. Następnie w lewo, szczytem w stronę lasu, chwilka odpoczynku i powrót w stronę przystanku.

 

Na koniec zorganizowany został czterokilometrowy rekreacyjny bieg, w którym triumfowała para Bartek Walus oraz Patrycja Pinda, reprezentujący Dynowskich Biegaczy. Pozostali uczestnicy także dali radę krótkiej, ale ciężkiej trasie.

 

Na koniec wszyscy uczestnicy dyscyplin, wraz z zaproszonymi gośćmi i współorganizatorami wspólnie spędzali czas przy tradycyjnych, naturalnych posiłkach przygotowanych przez Stowarzyszenie Kultywowania Tradycji i Kultury Ziemi Futomskiej.

 

W trakcie podsumowania głos zabrał Prezes naszego stowarzyszenia, który serdecznie podziękował uczestnikom za wzięcie udziału w dyscyplinach, strażakom z OSP Błażowa, Lecka, Futoma i Piątkowa za zapewnienie bezpiecznego przejazdu na trasie rowerowej, burmistrzowi Błażowej, Jerzemu Kocojowi oraz przewodniczącemu rady miejskiej w Błażowej, Jurkowi Farasiowi wraz z radnymi gminy, a także przedstawicielowi Lasów Państwowych reprezentującego Nadleśniczego Nadleśnictwa Strzyżów Andrzeja Modliszewskiego, za przychylność, co do organizacji tego typu wydarzeń oraz wkład finansowy i zaangażowanie przy budowie przystanków turystycznych. Swoje podziękowania skierował także do obecnych na miejscu członków zarządu naszego stowarzyszenia oraz zaproszonych gości, którzy zdecydowali się z nami aktywnie spędzić popołudnie.

 

Na koniec Prezes poinformował wszystkich obecnych o uruchomieniu wypożyczalni rowerów, która ma ruszyć już niebawem. Zapraszał do wypożyczania zestawów rowerowych i przemierzania tras wyznaczonych w ramach projektu, które zaznaczone zostały w wydanej broszurze. Zaprosił także do odbioru pamiątkowych koszulek, jeszcze raz dziękując wszystkim obecnym za przybycie.

 

Zapraszamy także do obejrzenia galerii zdjęć.

 


                                                                             

 

 

Projekt „Rozwój turystyki rowerowej w gminie Błażowa” jest współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.