Kalendarz

IMPULS Stowarzyszenie Rozwoju
i Promocji Gminy Błażowa

 

Plac im. Ks. Adolfa Kowala 1
36-030 Błażowa

 

NIP: 8133651261

 

REGON: 18069036700000

 

KRS:   0000384281

 

Nr konta: 

Bank Spółdzielczy w Błażowej

34 9158 0001 2001 0008 6408 0001


 

WŁADZE STOWARZYSZENIA

 

Ryszard Pępek – Prezes Zarządu

 

Jan Kruczek – I Wiceprezes Zarządu

 

Jan Kocój – II Wiceprezes Zarządu

 

Krzysztof Wania – Skarbnik

 

Michał Pleśniak - Sekretarz 

 

Tadeusz Woźniak - Członek Zarządu

 

STATUT STOWARZYSZENIA


 

 

BROSZURA NORDIC WALKING


 

BROSZURA TRASY ROWEROWE


 

"Transfer praktyk szwajcarskich
na rzecz rozwoju turystyki
aktywnej w gminie Błażowa"
Informacje o projekcie


 

www.programszwajcarski.gov.pl

www.swiss-contribution.admin.ch/poland

www.alp-carp.com 

Aktywny weekend już za nami!

Ostatni weekend czerwca minął w Błażowej pod znakiem 3 dyscyplin: siatkówki plażowej, biegów i nordic-walkingu. W sobotę o 09:30 rozpoczęliśmy rywalizację Mistrzostw Podkarpacia w siatkówce plażowej mężczyzn KLIMA CUP 2017 r. Na drabince rozgrywkowej zostało rozpisanych 16 par, które rozpoczęły turniej. Po pierwszym dniu zmagań wyłoniliśmy 3 pary półfinałowe i na niedzielę pozostał do rozegrania jeden mecz ćwierćfinałowy.

 

Po zakończeniu „plażówki”, rozpoczęliśmy przygotowania do marszu nordic walking oraz biegu nocnego. Chętnych do spaceru z kijami było niewielu, jednakże gratulujemy Paniom, które znalazły czas i wyruszyły na zaplanowaną trasę. Po około 2 h grupa dotarła na miejsce startowe, a uczestniczki otrzymały pamiątkowe gadżety promocyjne.

 

Gdy nad Błażową nastawał mrok, w powietrzu unosiły się emocje związane z kolejną już edycją Biegu Nocnego. Na listę startową zapisało się 14 uczestników i co bardzo cieszy, w większości młodzież. Po sygnale na start, zawodnicy wyruszyli na 3 kilometrową trasę, a jako pierwszy na mecie zameldował się Dominik Laska, który zdecydowanie wyprzedził resztę stawki. Drugim zawodnikiem na mecie był najmłodszy z wszystkich uczestników - Darek Maciołek, a na najniższym stopniu podium stanęła Adrianna Czyżowska. Po dotarciu na metę wszystkich uczestników, burmistrz Błażowej, Pan Jerzy Kocój, wręczył pierwszej trójce puchary. Każdy z uczestników otrzymał także statuetki, medale i zestaw gadżetów, które przekazała Lokalna Grupa Działania - Lider Dolina Strugu. Gratulacje i podziękowania należą się wszystkim zawodnikom za wysiłek i chęć wzięcia udziału w biegu, nad którego bezpieczeństwem czuwali strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Piątkowej, Błażowej i Błażowej Dolnej - Mokłuczki oraz funkcjonariusze Policji. Serdecznie dziękujemy Wam za pomoc w organizacji biegu. Po chwili na złapanie oddechu, uczestnicy udali się na małą kiełbaskę z grilla, gdzie była okazja ochłonąć i wymienić się wrażeniami z innymi uczestnikami.

 

W dniu dzisiejszym pozostało nam dokończyć zmagania siatkarzy i po około 3 h poznaliśmy najlepszą, męską parę siatkówki plażowej na Podkarpaciu. Doświadczeni, pewni siebie i mocno zmotywowani Karol Szczepanik i Michał Matyja w finale pokonali parę Jakub Szydło/Michał Witkoś, którzy musieli uznać wyższość starszych kolegów. Nagrody pieniężne oraz pamiątkowe dyplomy wręczał Pan Jan Kruczek-współwłaściciel firmy KLIMA, główny sponsor turnieju, oraz prezes zarządu stowarzyszenia IMPULS, Pan Ryszard Pępek, jako przedstawiciel organizatora turnieju. Tak wyglądała pierwsza czwórka turnieju:

 

I miejsce- Karol Szczepanik/Michał Matyja

II miejsce- Jakub Szydło/Michał Witkoś

III miejsce- Kamil Warzocha/Krystian Pachliński

IV miejsce- Piotr Groszek/Artur Kowalik.

 

Dziękujemy uczestnikom za wzięcie udziału w kolejnej edycji KLIMA CUP, miejmy nadzieję do zobaczenia za rok! Podziękowania należą się także osobom, które pomagały w przygotowaniach do turnieju oraz w jego przeprowadzeniu, szczególnie wolontariuszkom czuwającym nad sprawnym liczeniem punktów. Wielkie dzięki!! 

 

Galeria zdjęć w linku poniżej:

https://drive.google.com/open?id=0BxdUrNDnWrdtLXEtUnlDdU9SZ00